PP AUTO s.r.o.
Autorizovaný predaj a servis Mitsubishi Motors


NOVÉ MITSUBISHI ASX - Technológia

BEZPEČNÁ JAZDA

Mitsubishi ASX využíva špičkovú konštrukciu karosérie Mitsubishi RISE, ktorá všetkým cestujúcim poskytuje vysokú ochranu. ASX už v základe ponúka 7 airbagov a taktiež rad aktívnych bezpečnostných prvkov vrátane systémov aktívneho riadenia stability (ASC) a elektronického riadenia trakcie (TCL). K bezpečnosti významne prispievajú aj špičkové xenónové svetlomety Super-HID „Wide Vision".

 

 

O pohon nového Mitsubishi ASX sa starajú úsporné motory so spotrebou od 6,7 l/100 km (podľa WLTP). K nízkej spotrebe výrazne prispieva technológia ClearTec zahŕňajúca okrem iného systém Auto Stop&Go, ktorý obmedzuje plytvanie paliva pri státí na križovatkách či v kolónach, alebo indikátor radenia prevodových stupňov, ktorý vám ukazuje, ako efektívne radiť.


ÚSPORNÝ A EKOLOGICKÝ MOTOR

Všestranný crossover Mitsubishi ASX disponuje úsporným zážihovým motorom 1.6 MIVEC, ktorý je kombinovaný s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou. Na nízkej spotrebe sa významne podieľa technológia ClearTec zahŕňajúca okrem iného systém Auto Stop&Go, ktorý automaticky vypína motor pri státí na križovatkách či v kolónach a obmedzuje tak plytvanie paliva, alebo indikátor radenia prevodových stupňov, ktorý Vám na displeji palubného počítača odporučí, ako máte v danom okamihu radiť v závislosti od aktuálnych jazdných podmienok.

Systém AUTO STOP & GO - AS&G

Manuálna 6-stupňová prevodovka

Tempomat s ovládaním na volante

AKTÍVNA BEZPEČNOSŤ

Aktívna bezpečnosť

Mitsubishi ASX je vybavený kompletnou súpravou aktívnych bezpečnostných prvkov vrátane stabilizačného a trakčného systému ASC a TCL, protiblokovacieho brzdového systému ABS a systému elektronického rozdeľovača brzdnej sily EBD. Systém prednostného brzdenia BOS je nová bezpečnostná funkcia, ktorá v kritickej situácii uprednostní brzdenie pred akceleráciou, ak je súčasne zošliapnutý brzdový aj plynový pedál. Asistent rozjazdu do kopca HSA automaticky podrží brzdy pri prešliapnutí z brzdového na plynový pedál, čím predchádza nechcenému cúvnutiu vozidla pri rozjazde do kopca. Dôležitým bezpečnostným prvkom je aj systém signalizácie núdzového brzdenia ESS, ktorý v prípade výrazného zošliapnutia brzdového pedála automaticky aktivuje varovné svetlá.

Systém aktívnej regulácie stability – ASC

Asistent rozjazdu do kopca – HSA

Aktívna kontrola trakcie – ATC

PASÍVNA BEZPEČNOSŤ

Mitsubishi ASX využíva bezpečnú konštrukciu skeletu kompaktnej karosérie Mitsubishi RISE (Reinforced Impact Safety Evolution), ktorá poskytuje posádke zvýšenú ochranu pri kolíziách z akéhokoľvek smeru, dokonca aj pri zrážkach s vozidlom inej výšky alebo hmotnosti. Zároveň pomáha chrániť palivový systém pred poškodením pri náraze zozadu. Pri náraze je posádka už v základe chránená 7 airbagmi vrátane kolenného airbagu vodiča.

Zadné parkovacie senzory

Zadné parkovacie senzory

Konštrukcia karosérie RISE

STABILNÝ PODVOZOK

Potešenie z jazdy úzko súvisí s dôverou vo vaše vozidlo, s pocitom maximálnej kontroly nad ním. Model ASX vychádza zo širokého rozchodu a dlhého rázvoru ako stabilnej základne a pridáva vzpery MacPherson vpredu a viacprvkové zavesenie vzadu, aby Vás bezpečne previedol cez všetky nerovnosti, s ktorými sa môžete na svojej ceste stretnúť. Tlmiče vibrácií a stabilizátory boli presne vyladené pre športovú výkonnosť pri zachovaní jazdného pohodlia a zaručujú dokonalé prechádzanie zatáčkami aj sebaistú stabilitu.

VYNIKAJÚCA VIDITEĽNOSŤ

Čo nevidíte, to vám môže ublížiť. Aby väčšia časť cesty vystúpila z tmy, je nové Mitsubishi ASX vybavené xenónovými svetlometmi s technológiou Super-HID „Wide Vision". Keď sú tieto svetlomety rozsvietené, vysielajú svetelné lúče do väčšej šírky (celkovo 160°) než štandardné svetlomety a osvetľujú tak oveľa väčšiu časť cesty pred vami.

Senzor rozsvietenia svetiel automaticky aktivuje svetlomety, hneď ako sa zotmí. Dažďový senzor aktivuje stierače čelného skla automaticky, ak sú na prednom skle detegované kvapky.

Xenónové svetlomety SUPER-HID „WIDE VISION"

Dažďový a svetelný senzor

Skvelý výhľad z vozidla

VARIABILNÝ VNÚTORNÝ PRIESTOR

Variabilný vnútorný priestor

Mitsubishi ASX je veľkým vozidlom v malej karosérii. Optimálne využíva svoje kompaktné rozmery a poskytuje tak štedrý vnútorný priestor pre cestujúcich, ale taktiež ponúka nadpriemerný batožinový priestor s objemom 488 l*. Ľahko otvárateľné zadné výklopné dvere sú dostatočne široké, aby poskytli priestor aj pre tie najobjemnejšie predmety. Nízko položená nákladová hrana zvyšuje pohodlie pri nakladaní a vykladaní ťažkého nákladu.

Zadné sedadlá sú delené v pomere 60/40, čo umožňuje akúkoľvek variabilitu pri preprave cestujúcich a rozmernejšieho nákladu. Ak potrebujete prevážať objemnejšie predmety, po sklopení zadných sedadiel získate obrovský batožinový priestor, ktorý poskytuje maximálne využiteľný objem 1 219 l.

*Po montáži originálneho príslušenstva.

Nadpriemerný batožinový priestor

Zadné sedadlá sklopné do roviny

PRIPOJENIE EXTERNÝCH ZARIADENÍ

Zostaňte v spojení a zachovajte si bezpečnú kontrolu vďaka hands-free súprave. Pripojte svoj mobilný telefón podporujúci technológiu Bluetooth® a vďaka funkcii hlasového ovládania budete môcť uskutočňovať hovory s rukami na volante.

Pomocný vstup USB, umiestnený v stredovej lakťovej opierke, umožňuje, aby ste k systému pripojili svoj prenosný multimediálny prehrávač a užívali si kompletnú hudobnú knižnicu v špičkovej kvalite.

USB konektor

Hands-free systém Bluetooth